Klubist: ajalugu

Võimlemisklubi Rüht

Võimlemisklubi "Rüht" loodi 27.novembril 1991. aastal. Seega tähistasime 2011. aastal 20-ndat sünnipäeva. Klubisse on oodatud kõik, kes soovivad läbi võimlemise saada liikumisrõõmu, tervist, kaunist rühti ja esinemiskogemusi. Klubis tegutsevad rühmad naistele, veesvõimlemise rühm ja laste rühmad alates 4.eluaastast. Meil on üle saja liikme ja neid treenivad kvalifitseeritud treenerid.

Klubi "Rüht" eelkäijaks oli kaubandusvalitsuse võimlemisrühm, mis tegutses 1960-ndast aastast. Klubi juhtis Anne Rand.

Alates 30.07.1999 on klubi esinaine Kai Esna.

Alates 1993-ndast aastast oleme võtnud osa suurtest võimlemisfestivalidest üle maailma. (Belgias-Mechelenis, Hispaanias- Alicantes, Itaalias-Ricciones, Cran Canarial, Kreekas-Ateenas ja Portugalis-Lissabonis )

Eestis toimuvatest suurtest Kalevi võimlemispidudest, festivalidest "Gymnafest" ja "Kauni rühiga ellu" võtame igal aastal osa ja mitmel korral on nii naiste rühm kui ka lasterühmad tulnud laureaadiks.

Rühmvõimlemine on tütarlaste hulgas järjest populaarsem. Võimlemisklubi Rüht rühmad on kindlalt konkurentsis.

Klubil "Rüht" on igaaastased traditsioonilised üritused:

* detsembris toimub aastalõpu võimlemispidu

* mais toimub klubi kevadpidu, kus osalevad kõik klubi rühmad ja ka külalisrühmad teistest võimlemisklubidest.

* augustis korraldame koostöös eesti Spordiseltsiga Kalev ja Võimlemistreenerite klubiga Katrek Pärnu Võimlemispäevi, mis toovad kohale mitusada võimlejat. Toimuvad välisesinemised, festival ja seminarid treeneritele.